Cildinize Buz Terapisi ile Can Verin

Cildinize Buz Terapisi ile Can Verin

Dünya üzerinde sayısız kadın daha iyi bir cilde, daha canlı bir görünüme kavuşmak için çeşitli yollara başvuruyor. Kozmetik sektörü en büyük yardımcımız olsa da her geçen gün çeşitleri ve fiyat yelpazesi de genişleyen ürünler arasından en doğrusunu bulmak hiç kolay değil. Bu yüzden günden güne doğal yöntemler yayılıyor ve bilinirliği artıyor. İşte onlardan biri: Buz terapisi

Buzun bilinen en basit faydası kan dolaşımını hızlandırmak. Yaptığı bakımın temelinde de bu etki yatıyor. 

Buz terapisi hangi cilt sorunlarına iyi gelir?

Bu sorunun cevabı herkesin aradığı sorunları içeriyor. İnce çizgi görünümleri, yağlanma ve sivilceler, lekeler ve yara izlerini yok etmekte, daha beyaz biz cilde kavuşmakta yardımcı bir yöntem. Üstelik son derece basit ve maliyetsiz oluşuyla da denemeye değer!

 

  • Yüzünüze uyguladığınız buz terapisi gözeneklerinizi sıkılaştırır.
  • Sıkılaşma damarlarda da gözlenir. Göz altı torbaları ve kılcal damar görünümünü azaltır.
  • Anti inflamatuar etki gösterir. Bu iltihabın azalması ya da önlenmesi demek.
  • Bakterilerin soğuğu hiç sevmediklerini unutmayın.

 

 

Buz terapisi ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler

En önemli noktalardan biri buzu direk cilde uygulamamak. Bazı özel bölgeler veya maske çeşitleri için istisna olabilir ama özellikle yüz ve göz çevresinde direk uygulamadan kaçınmalısınız. İhtiyacınız olan şey ise buzları sarmak için temiz bir havlu, tülbent ya da müslin bez gibi cilt dostu bit kumaş parçası.

Müslin bezle ilgili daha fazla bilgi için tıklayın.

Buzunuzu buzluktan çıkarlar çıkarmaz uygulamaya geçmek yerine biraz dinlendirerek ilk etkisini kaybetmesini bekleyin. Yapışkan ve yakıcı halini atlattıktan sonra terapi için hazır demektir. 

Basit buz terapisi nasıl yapılır?

Elinizde buz ve uygun temiz bir havlu ya da bez varsa buz terapisini hemen deneyebilirsiniz. 

Yeteri kadar buzu bir havlu ya da bezin içine sarın. İyice temizlenmiş yüzünüze uygulayın. Yüzünüzün iki yanına ikişer dakika buz tutun. Çene, alın, yanaklar, burun ve t bölgesine biraz tuzla masaj yaparak terapiyi sonlandırın. Bu işlemlerden sonra cildinizi tonikleyebilir ve bakım rutininize devam edebilirsiniz.

Daha fazla buz maskesi çeşidi öğrenebilmek için takipte kalın.