DAHA GENÇ BİR GÖRÜNÜM İÇİN 12 GÜZELLİK TÜYOSU

Günlük hayatta yaptığınız bazı küçük şeyleri değiştirerek çok daha genç ve taze görünebilirsiniz.

Keşke filmlerdeki gibi sonsuz gençliğin bir iksiri olsa, bir yudum alsak ve bir daha yaşlanmaktan korkmasak. Ne yazık ki, gerçek dünyada böyle bir şey mümkün değil. Ancak daha genç ve taze görünmek için birkaç küçük ipucumuz var! Botoks yaptırmadan önce bu yazıyı mutlaka okuyun. Daha genç görünmenin 12 yolunu birlikte inceleyelim.

1. Katlı Kesimleri Tercih Edin

xx

Genç Bazı kadınlar, kendilerini daha genç gösterdiğini düşünerek saçlarını uzatıyor. Ancak dümdüz saçlar sadece yüz hatlarının sarkık görünmesine neden oluyor. Yüzünüzü çerçeveleyecek katlı kesimler, size daha genç bir hava katacaktır.

2. V Yaka Giyin

şlkh

Genç Yaşlandıkça sadece yüz değil, boyun da kırışmaya başlar. V yaka üstler, dikkati dekolteye çeker. Böylece bir bakıma boynunuzu kapatmış olur.

3. Sedefli Farlar Tercih Edin

sdfsfd

Genç Aydınlık gözler genellikle gençlikle ilişkilendirilir. Sedefli farla kaşlarınızı altını ve gözlerin iç köşelerini vurgulayarak bu aydınlık görünümü elde edebilirsiniz. Ancak farı, gözlerinizin dış köşesine uygulamaktan kaçının.

4. Elmacık Kemiklerinizin Altına Allık Sürmeyin

sf

Genç Krem allıklar piyasada yeni sayılır. Bu yüzden insanlar daha çok pudra ürünlere yöneliyor. Hepimizin bildiği gibi cildimiz yıllar geçtikçe nemini kaybediyor. Pudra ürünler bu kuruluğu vurgular, cildin üzerinde bir tabaka gibi durarak kötü bir görünüme neden olur. Bu yüzden allık konusundaki ilk önerimiz pudra değil, krem ürünleri seçmeniz yolunda olacaktır. İkincisi, yüzünüzü daha sıkı göstermek için allığı doğru yere uygulamalısınız. Elmacık kemiklerinizin üstüne, yukarı hareketlerle sürdüğünüz allık, sizi daha genç gösterecektir.

5. Siyah Eyeliner Her Zaman İyi Değildir

fs

Genç Göz çevresi, yüzümüzdeki en ince deridir. Bu yüzen ilk kırışıklıklar burada görünür. Çoğu zaman, fark etmeden bu bölgedeki ince çizgileri makyajla vurgularız. Bu da olduğumuzdan daha yaşlı görünmenize neden olur. Siyah göz kalemi kullanmak çok yaygın. Ancak böyle koyu bir renk kullanırsanız gözleriniz daha küçük görünür. Alternatif olarak kahverengi göz kalemlerini tercih edebilirsiniz.

6. Kâkül Kestirin

jhggx

Genç Kâkül, yüz hatlarını yumuşatır. Ayrıca, ince çizgileri ve kırışıklıkları gizler ve gözleri vurgular.

7. Saçınızı Kısa Kullanıyorsanız Katların Uzunluğuna Dikkat Edin

adsdas

Genç Saçlarınız kısaysa, katların uzunluğu görünüşünüzü büyük ölçüde etkiler. Özellikle en üstteki katmanı biraz daha uzun bırakmalısınız, çünkü yaşlandıkça boyun çevresindeki deri gevşer. Uzun katlar daha kadınsı ve genç görünmenize yardımcı olur.

8. Bol Rimel Sürün

sf

Genç Bol rimel sürerek gözlerinizi kaldırabilir ve sarkık görünümden kurtulabilirsiniz. Özellikle gözlerinizin dış köşesine çapraz bir şekilde uygulamaya dikkat edin.

9. Mat Yerine Nemli Bitişli Rujlar Tercih Edin

Mat rujlar dudakları kurutarak daha sert ve daha yaşlı bir görünüme neden olur. Bu rujlar yerine kremsi yapılı olanları veya parlatıcıları tercih edebilirsiniz.

10. Mat Fondötenlerden Kaçın

fdsfd

Tıpkı pudralar gibi, mat ürünler de cildinizdeki kırışıklıkları vurgular. Hafif ve nemlendirici fondötenler, BB ya da CC kremler çok daha iyi bir tercih! Ayrıca makyajdan en az 15 dakika önce cildinizi derinlemesine nemlendirmeyi unutmayın.

11. Saçlarınızı Boyamadan Önce İki Kez Düşünün

sfdsd

Gri saç sizi daha yaşlı göstermez; aksine: gri veya beyaz tonlarındaki doğal saçlar, görünümünüze parlaklık ve tazelik katar.

12. Saçlarınızı Boyayacaksanız Açık Renkler Tercih Edin

Yukarıdaki maddede de bahsettiğimiz gibi; koyu renkler cildinizi donuk ve sert gösterirken, açık tonlar daha yumuşak bir hava sağlar.