Manyetik / Mıknatıslı Kirpikler

mıknatıslı kirpikDolgun ve belirgin kirpikler çoğu kadın için bakımlı, canlı ve güzel görünmenin en olmazsa olmaz elemanlarından biri. Diğer yandan kirpiklere maskara sürmek her zaman yeterli etkiyi vermez. Hatta bazen aradığımız maskarayı bir türlü bulamayız. Dahası; akan, bulaşan rimeller ya da topaklananlar… istediğimiz gibi görünse bile temizleme aşamasında bize yaşattığı zorluklar üstüne tuz-biber olur. 

Takma kirpikler mi? Güzel fikir ama biraz zahmetli değil mi? 

Tamam. Kabul etmek gerekir ki güzel görünmek her zaman biraz zahmetlidir. Bazılarımız doğuştan şanslı tabii. Ama biz kirpikleri seyrek, zayıf ya da soluk renkli olanlar için bir alternatiften bahsedeceğiz. Mıknatıslı kirpikler!

Mınkatıslı Kirpik nedir?

Kulağa çılgınca gelse de aslında çok yeni olmayan bir şey. 

Mıknatıslı kirpik de bir nevi takma kirpik elbette. Ama kirpiklere tutunmak için yapıştırıcıya ihtiyaç duymuyor. Onun kendi yöntemleri var. 

Bunlardan biri iki adet mıknatıslı kirpiği kendi kirpiklerimize alttan ve üsten tutturmak. Böylece kendi kirpiklerimize tutunuyorlar. Son derece zahmetsizce hem de. Yani en azında bunu vaadediyor.

manyetik kirpik

Gel gelelim ürünü kullananlar ikiye ayrılmış durumda. Aslında bakarsanız eşit iki küme değil. İnternette şöyle bir gezinirseniz memnun kalmayanların ağırlıkta olduğunu görebilirsiniz. En azından yadsınamayacak kadar çok kişi bu ürünü rahat kullanamadığını söylüyor. Bir başka açıdan bakıldığında da mıknatısların kirpiklere ağırlık yapabileceği ya da çıkarırken kirpikleri çekiştirebileceği gibi zararlı olabilecek yönlerinden söz ediliyor. 

Ancak durum biraz karmaşık. Çünkü mıknatıslı kirpikler birçok markada bulunabiliyor. Çeşitleri ve fiyatları değişebiliyor. Fikren muhteşem görünen bu ürünün kendinize uygun bir tanesini bulabilirseniz bu harika olmaz mıydı?

Mıknatıslı kirpikleri internette birçok online mağazada bulabiliyorsunuz. Fiyatları 3 ile 100 lira arasında değişen geniş bir yelpaze oluşturuyor. 

Sıradaysa manyetik eyeliner’lar var. Böylece sadece manyetik eyeliner çekip mıknatıslı kirpikleri üstten ve alttan birbirine tutturmaya çalışmak yerine direk çektiğimiz çizgiye yapıştırabileceğiz. Kulağa hoş geliyor değil mi? Aliexpress gibi sitelerde çoktan ulaşılabilir hale geldi. 

Ancak bize sorarsanız bu ürünler iyice geliştirilip işe yararlığı ve zararsızlığı ikna edici noktalara gelinceye kada oturup sakince beklemek en iyisi. İrem Erzü