Marilyn Monroe'nun Kıyafetleri Satışa Çıkıyor

Marilyn Monroe'nun Kıyafetleri Satışa Çıkıyor

Marilyn Monroe, gardırobunun kariyeri kadar ikonik olduğu sosyal ikonlardan biri. Kostümler ve kırmızı halı elbiseler pop kültürde ölümsüzleştirildi ve şimdi birkaç ay içinde birileri onları eve götürebilir.

En ünlü filmlerinden bazılarında Marilyn Monroe tarafından giyilen kıyafetler, hayatını ve kariyerini kutlayan bir müzayedede çekicin altına girecek. Hollywood yıldızı, “Gentlemen Prefer Blondes” ve “Seven year itch” gibi filmler sayesinde 1950'lerin en popüler aktrislerinden biriydi. Aşırı dozdan sonra, 1962'de 36 yaşında öldü.

Ekranda Monroe tarafından giyilen kıyafetlerin yer aldığı müzayede, Julien's Auctions'ın, The Legendary Women Of Hollywood etkinliğinin Kasım ayındaki ilk gününde Beverly Hills'de gerçekleşecek. Açık artırmanın öne çıkanları arasında, oyuncunun en büyük filmlerinden bazıları sırasında giyilen üç kıyafet ve bir başka gişe rekorları kıran basın toplantısında giyildiği düşünülen bir kokteyl elbisesi yer alıyor.

Müzikal komedi Gentlemen Prefer Blondes, Monroe'nin Lorelei Lee'yi canlandırmasıyla hatırlanır. Hollywood yıldızı Marilyn Monroe tarafından Gentlemen'de giyilen kırmızı bir elbise de satışa çıkıyor.

marilyn monroe

Filmin başlangıcında giyilen, kırmızı ipek payetli elbisenin, başlığıyla birlikte 54.000 € ile 71.000 € arasında bir tahmini fiyata satılması bekleniyor.

Sunulan bir diğer ünlü kıyafet ise, 1955 müzikal komedi There's No Business Like Showbusiness ‘ta giyilen üç parçalı kıyafet.

marilyn monroe

Elbise, payetlerle süslenmiş siyah ipek bantlı üst kısım, siyah, çiçek desenli, uzun etek ve turuncu ipek çiçeklerle bezenmiş büyük boy bir hasır şapkadan oluşuyor. Marilyn Monroe 1955’teki müzikal komedide bu elbiseyi giydi.

İnsanlar ayrıca, 1954 Western No Of Return'de Monroe tarafından giyilen bir elbiseye teklif verme şansına sahip olacaklar.

marilyn monroe

Filmin tema şarkısını söylediği final sahnesinde giyilen sarı ipek elbise, bir zamanlar aktris Debbie Reynolds'a aitti. Diğer iki kıyafet ile hemen hemen aynı fiyata sahip.

Monroe'nın imza görünümlerinden bir diğeri daha müzayedeye çıkarılacak.

marilyn monroe dress

Some Like It Hot filmi için 1958 tarihli bir basın toplantısında Monroe tarafından giyilen siyah bir ipek diz boyu kokteyl elbisesi, yaklaşık 17.000 ila 35.000 € arasında bir tahmini fiyatına sahiptir.

Toplamda, çekiç altına 115 ürün giriyor. Öne çıkanlar arasında, 1951 komedi Let's Make It Legal'de Monroe tarafından giyilen altın ve siyah renkli bir mayo da var. Dört kıyafet, 18 Eylül - 21 Ekim tarihleri arasında Londra'daki Mayfair Otel'de final sergisi ve Julien'in Müzayede'nin Beverly Hills ofislerinde yapılacak müzayededen önce sergilenecek. Hollywood Efsanevi Kadınlar Müzayedesi, 1 Kasım’dan itibaren Beverly Hills’deki Standart Petrol Binasında başlayacak. Hayranlar ayrıca www.juliensauctions.com adresinden çevrimiçi teklif verebilecekler.