Met Gala'dan Çarpıcı detaylar

Met Gala'dan Çarpıcı detaylar

Met Gala her yıl  heyecanla bekleniyor. Birbirinden ünlü isimler ve konsepte uygun kıyafetleri bu "pembe" kırmızı halıyı ilgi çekici kılıyor.

Mayıs ayının ilk Pazartesi günü New York Metropolitan Sanat Müzesi'nin bünyesindeki Kostüm Enstitüsü yararına düzenlenen gece, 1946'dan beri müzik, sinema, moda ve magazin dünyasından seçkin isimleri bir araya getiriyor.

Her yıl oluşturduğu konseptler ve davetlilerin bu temaya uygun kıyafetleriyle “modanın Oscar gecesi” yakıştırmasını tam anlamıyla hak eden bir organizasyon.

Vogue Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Anna Wintour bu yılki galanın başkanlığını üstlenirken, ona Gucci'nin kreatif direktörü Alessandro Michele, eski One Direction müzik grubu üyelerinden Harry Styles, Lady Gaga ve Serena Williams gibi isimler yardımcı oldu.

lady gagalady gagalady gagalady gaga


İşte yukarıda, gecenin sunuculuğunu da yapan lady gaga... 33 yaşındaki yıldız galaya pembe elbisesiyle gitti. Sonra üzerindeki elbiseyi çıkardı, bir daha çıkardı ve bir daha çıkardı… Tıpkı bir matruçka gibi. Eski stilisti Brandan Maxwell tarafından tasarlanan 4 kıyafet de oldukça ilgi gördü.

katy perryBu yılın teması “camp” . Aslına bakarsanız tema geçmiş yıllara göre biraz iddialı. Susan Sontag’in 1964’de kaleme aldığı denemede yer alan ve 58 değişik tanımla anlatmaya çalıştığı bir kavram, camp.

Sontag eserinde bu kavramı basit şekilde “abartılı ve yapay olan şeylere duyulan tutku” olarak açıklıyor.

Katy Perry, Met Gala'da avize tasarımlı kıyafetiyle kırmızı halıyı aydınlattı.

Kıyafet Moschino tarafından tasarlandı. Göz kamaştıran elbise çok sayıda mum ve bol kristal boncuk içeriyor.

celine dionKüratör Andrew Bolton; değişik, sıra dışı, frapan gibi terimlerle de açıklanabilecek bu terimi tema olarak seçti. Gucci de son dönemde koleksiyonlarında bu tema kullanan bir marka olarak sponsorluğunu üstlendi.

İşte Celine Dion... Sanatçı elbisesini Las Vegas’taki gardrobundan seçti ve onu 52 usta nakışçı 3000 saat işledi. Ortaya çıkan sonuç muazzam. Ne demişti, “abartılı” değil mi? 

Geceye 18 yaşın altındakiler katılamıyor. Sigara içmek yasak. Kırmızı halı töreni esnasında ve öncesindeki hazırlıklar sırasında selfi çekmek de yasaklar arasında. Bu yasaklar 2015 yılında getirilmiş. Gala sırasında sosyal medya paylaşımı da yapılamıyor.

 

kendall and kyliekendall and kylie

Kendall ve Kylie Jenner Met Gala’ya ikiz tüylü elbiseleriyle geldiler.Kendall, parlak, turuncu, tüylü, transparan bir elbiseyle; Kylie lila ve benzer şekilde tüylü ve transparan bir elbiseyle geldi. Kylie Versace elbisesini lavanta renginde peruğuyla tamamladı. Onların bu kıyafetleri sosyal medyada bazı benzetmelere konu oldu. Yukarıda bir örneğini görüyorsunuz.

Met Gala'ya katılabilecek 183 kişiden biri olabilmek için ünlüler bir yıl önceden birbirleriyle yarışa giriyor.

En ucuz biletin 35 bin dolar olduğu geceye katılanlardan büyük miktarda bağış toplanıyor.

jennifer Lopez

Jeniffer Lopez, son derece ışıltılı bir elbiseyle karşımıza çıktı. 49 yaşındaki pop divası Versace elbisesi içinde tıpkı onun gibi parlıyordu.

 

cardi b met galaRihanna met gala 2015Cardi B'nin elbisesini taşıyabilmek için etrafında 10 kişinin olması gerekti. Tasarımı Thom Browne’a ait elbisenin göğüslerinde gerçek yakut taşlar kullanıldı.

Yanında Rihanna'nın Guo Pei tarafından tasarlanan ikonik 2015 Met Gala tarzını yer alıyor. Delice büyük ve süslü elbisesi, o yılın teması için çok uygundu. Bad Gal Riri, bu yılki galaya katılmadı. Ancak Cardi B'nin elbisesinin onunkiyle benzerliği, gecede bulunmayan Rihanna'nın oldukça konuşulmasına sebep oldu.

Met Gala 2019 Galeri 

 

 

Getty Images