Aydınlatıcı Nasıl Uygulanır?

Aydınlatıcı Nasıl Uygulanır?

Makyajda Öne Çıkarmak İstediğimiz Bölgelerimizi Highlighter Ürünler İle Vurgulamak Mümkün. Peki Doğru Noktalar Nerelerdir?

Şimdi bir profesyonel gibi, içten parıldayan cildini ortaya çıkarma vakti.

Tıpkı kıyafet seçmek gibi, makyajınıza başlamadan önce kendinize, “Bugün nasıl bir görünümdeyim?” diye sormalısınız. Kimi zaman ruhumuz geceden bile karanlıktır. Bunun için elimizden çok az şey gelir. Ama, cildim içimdeki parıltıları yansıtamıyor, diyorsan, önemli değil. Aydınlatıcılar çok daha fazlasını yapabilir.

Nemli Bitiş

Taze, sağlıklı görünen bir cilt için düzgün şekilde nemlendirilmiş cildin parıltılı bir görünümün anahtarı olduğunu söylenir. Böyle bir görüntü elde etmek için makyajdan önce bir damla likit aydınlatıcıyı nemlendiricinizle karıştırın. Eğer yalnızca belirli bölgeleri öne çıkarmayı tercih ediyorsanız, elmacık kemikleri ve kaş kemikleri gibi, vurgulamak istediğiniz alanlara, doğal görünen krem ya da stick formda bir aydınlatıcıyı parmaklarınızla uygulayın.

Mat Ama Vurgulu

Parıltı ve ışıltıyı hiç sevmeyen ama yine de yüzünün bazı bölgelerini öne çıkarmak isteyenler highlighting işlemini kapatıcılarla yapabilirler. Bunun için ihtiyacınız olan şey cilt renginizin iki ton açığı bir  kontür paleti ya da kapatıcı. Yüzünüzün yüksek noktalarına bir stippling fırça  ya da süngerle uygulama yapabilirsiniz. İyi bir yüz boyutlandırma için ışığın çarpması istenen noktaların vurgulanması önemli. Alnın ortası, yanak çıkıntıları ve göz altlarını aydınlatmak ışığı yüzümüzün merkezine doğru odaklamamızı sağlayacaktır.

Parıtlılı Aydınlatma

Makyajınızı tamamladıktan sonra biraz daha aydınlık için toz veya pudra ürünlerden yardım alabilirsiniz. Bu ürünler likit ve stick formda olanlara göre genellikle daha ışıltılı, parıltılı ve zaman zaman tanecikli ve simlidir. Elmacık kemikleriniz boyunca kaş kemiğinize kadar bir yay çizerek hafifçe uygulayın. Eğer yeterli gelmediyse aynı şekilde üzerinden geçin.

Bu uygulama için fan fırçalar en uygun aplikatörlerdir. Toz ürünleri daha ince bir hat şeklinde uygulamanıza yardımcı olur.

Eğer isterseniz aydınlatıcınızı, alnınızın ortası, burun kemiği ve hafifçe göz altlarına yaklaştırarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz. 

Daha parlak, en parlak ben olmalıyım, diyorsanız, toz ürünlerinizi makyaj süngeri ya da fırçanızı bir sabitleme spreyiyle ıslatarak  uygulayabilirsiniz. Bu toz ürünü daha kremsi ve homojen biçimde uygulamanızı sağlar. Pigmentasyonu artırır. Elmacık kemikleri, kaş kemikleri ve alnınızdan sonra dudak üstü çizginizi de belirginleştirin. Burnunuzun ucunu da unutmayın.

Yanlışlıkla aşırıya kaçarsanız fondöteninizin yardımına başvurun. İrem Erzü