Erkeklerden Duymaktan Nefret Ettiğiniz 20 Cümle...

Erkeklerden Duymaktan Nefret Ettiğiniz 20 Cümle...

Kadın-erkek arasında genel olarak klişeleşmiş çok da sevilmeyen cümleler vardır. Hayat boyu bir ya da birkaçını işitme olasılığımız çok yüksek.  Aslında Tüm ikili ilişkiler için benzer bir durum söz konusu. Ancak iremerzu.com olarak öznemiz elbette kadın. Takipçilerimize twitter'dan sorduk. Bir çırpıda sayabileceğimiz sayısız cumle arasından ilk akıllarına gelenler hangileri oldu dersiniz?
tweet
Arada bir abarttığımız oluyordur. Ancak bazı şeylerin söylenmesinden çok, nasıl söylendiği de bir meseledir. 
tweet
Bir kadına gereken nezaketi, inceliği gösterir, gerçekten ihtiyaç duyduğunda destek olursanız, inanın kim olduğunuzu hatırlatmanıza gerek de kalmaz.
tweet
Genel olarak yaşanan bir üzüntünün öncesi, ya da sonrası duyduğumuz "seni üzmek istemem" ve benzeri cümlelerin hepimizi irite etmesi son derece normal değil mi? Keşke o yola hiç girilmese ya da hemen uzaklaşılsa.

tweet

tweet

tweet

tweet

Yardım, gerçekten herkesten istenmez. Bazılarımızın da yardım istemeye karakteri el vermeyebilir. Galiba biraz empati kurmalıyız.
Haklı olduğumuzu duymak bize göre arkasından bir çözüm önerisi gerektiriyor. Neden? Çünkü haklıyız.
Nerde bizi biz olduğumuz için sevenler? Nerde anlatmak istediklerini tatlı dille ifade edenler? 
Bir takım hakaret içeren ifadeler espri malzemesi bile yapılabiliyor. Oysa ki annelerimiz, kız kardeşlerimiz ve kız çocuklarımız var öyle değil mi? Ağızdan çıkmadan önce düşünebilsek keşke.

tweet
tweet
tweet

Karşımızdakini dinlediğimizi hissettirmek hepimiz için önemli. Ya da katılmadığımız bir konuda gerekçeleri ortaya koymak. Havada kalan sözcükler her zaman rahatsız edicidir.
Karşımızdaki insana neyi hissettirirsek onun meyvesini alırız. Bazen istemediğimiz şeyleri de hissettirmiş olabiliriz. Bunu duymak hoş olmasa da bazen nasıl biri olduğumuza dönüp bakmak hepimiz için gerekli olabilir.
Karşılanabilecek ya da karşılanamayacak beklentiler her ilişkide bulunuyor. Biliriz ki niyetler gerçekten önemlidir. Bir başka konu da kendi sıkıntılarımızı anlatır ve dinlerken karşımızdaki kişinin sıkıntılarına da yer bırakıp bırakmadığınız. Öyle ya hepimizin sıkıntıları olabilir. Ama bu birbirimizi dinlememize engel olmamalı.

tweet
tweet
tweet

Çok basit gibi görünse de yapıcak bir şey olmayan yerde hiç kimse durmaz. Çok günlük kelimeler bazen düşünüldüğünden daha itici duyulabilir.
Eğer karşımızdaki insanın endişeleri varsa her şeyden önce kulak vermek en iyisi değil mi? 
Bir gün gelir ve gerçekten de birinin size fikrine ihtiyaç duyabiliriz. Gerçekten de bir gün ortada bir iş vardır ve kimin olduğu belli değildir. O yüzden kadın ya da erkek, birbirimizin fikirlerini almakan geri durmamamız hepimiz için en iyisi.

tweet
tweet
tweet
tweet

Bazen siz de duyduğunuz şeyle anlatılmak istenenin farklı olduğu hissine kağılıyor musunuz? 
Çözümler sadece deneyerek bulunabilir. Aslında tartışmalar bile çözüme giden yolun taşlarıdır. Konuşmak, insanlara verilmiş en büyük lütuf. Dinleyen biri varsa bir konuşmaya bir yerden başlayın.
Dünyamızda her şeyin bir zıttı var. Herkes aradığını bulacak kadar şanslı değil. Kimi konuşturmaya, kimi susturmaya çalışıyor. İşin doğrusu, her çey biraz anlayışla mümkün.
Son olarak; aynı sona doğru ilerleyen sayısız insanlarız. Yolu değiştirmek ya da özgün bir yürüyüşe sahip olmak kendi elimizde.