Makyaja Yeni Başlayanlar İçin Uygun Fiyatlı Öneriler

Makyaja Yeni Başlayanlar İçin Uygun Fiyatlı Öneriler

İlk Makyaj Çantası: her zaman annemizin kullandığı ürünlerden, aniden gözümüze çarpan ve düşünülmeden satın alınan makyaj malzemelerinden oluşur. Oysa ilk makyaj çantamızın tamamen işe yarar ürünlerden oluşması muhteşem bir şey! Şimdi sizin için birlikte oluşturacağız.

Pure Beauty BB Cream

Bir ten ürünü kullanmak zorunda değilsiniz. Ancak eğer kullanacaksanız BB ya da CC kremlerden faydalanmanızı öneririz. Fondotenin ağırlığına alışkın olmayan tenler için idealdirler. 

pure beauty bb cream

 

 

Ayrıca kullanması da uygulaması da kolaydır. Bizim önerimiz Pure Beauty BB Cream. Cildiniz aşırı sorunlu değilse kapatıcılığı yeterli gelecektir. Kızarıklıklar ve izleri kapatmak için kapatıcınızdan faydalanabilirsiniz; onun için de öneride bulunacağız. Bu ürünün iki rengi var. Satın almadan önce mutlaka deneyin ve size uygun olan renge karar verin. Bakabileceğiniz diğer seçenekler ise Garnier BB Cream olabilir. Fiyat ve performansları açısından en uygun iki ürün.

maybelline fit meMaybelline Fit Me Kapatıcı

Kapatıcı makyaj için önemli bir adım. Makyaja yeni başlayanlar için fondöten ya da BB Cream olmasa bile bir kapatıcı ihtiyacı söz konusudur. Ten ürünü kullandığınızda göz altlarınız için bir kapatıcıya da ihtiyacınız var. Ama ten makyajı yapmıyorsanız ve göz altlarınızda koyu halkalar yoksa bu adımı da atlamak mümkün. Bize kalırsa hepsini hafifçe uygulamak en iyi yöntem. Böylece cildinizde diğer ürünlerle bütünleşecek bir kanvas oluşturabilirsiniz. Bu tuvali hazırlayıp daha sonra resim yapmaya geçmek gibidir. Kapatıcı için tüm makyaj severlerin koleksiyonuna eklediği ya da eklemeyi mutlaka düşündüğü Maybelline Fit Me en iyi tercihlerden biri. Çünkü iyi formülasyona sahip bir kapatıcı kullanmak önemli. Bu aşamada gün içinde yaşayabileceğiniz sorunlar sizi makyajdan soğutabilecek cinsten. Kapatıcınızı seçerken rengine çok dikkat edin. Çok açık renk olursa istenmeyen essence alla bout mattbir görünüm ortaya çıkacaktır. Göz altınızda fazla açık renk ya da teninize uymayan koyu renk kapatıcılar makyaj hatası oluşturur. İşe yaramayacağı gibi kötü görünüme sebep olur. 

Essence All About Matt! Fixing Compact Pudra

Ten ürününü sabitleyebilmek için bir pudraya ihtiyacımız var. Hem uygun fiyatlı hem de çok sevilen bir ürün Essence All About Matt Fixing Compact Pudra. Bu bir transparan pudra. Ambalajında beyaz görünen ama cildinize uyguladığınızda herhangi bir renk vermeyen, sadece sabitleme sağlayan bir ürün. Yani transparan pudralardan beklenen vaadi yerine getiriyor. Fiyatı çok uygun ve işe yarıyor!

pastel profashion crush blush allık 302Pastel Profashion Crush Blush Allık 302

Her makyajın tamamlayıcısı allıklar… Özellikle ten ürünü kullandığımızda cildimiz homojen bir renk alır ve donuk görünür. Oysa yanaklarımızda görmeye alıştığımız doğal bir pembelik her zaman vardır. Bizim seçtiğimiz ürün Pastel Profashion Crush Blush Allıkların 302 numarası. Bu güzel şeftali tonuyla yüzünüzü renklendirirken doğal görünümü de kaybetmeyeceksiniz. Elbette her zaman hafif uygulamayla başlayıp ihtiyaca ve elde etmek istediğiniz görünüme göre yoğunlaştırmanızda fayda var. Allık belirgin olmak zorunda değildir. Ama yüzünüze yaşam enerjisi katar!

essence i love extrem crazy volume mascaraEssence I Love Extreme Crazy Volume Maskara

Gözlere geçebiliriz. Bize göre rimel tek başına bir göz makyajı olabilir. Daha fazlasına da asla hayır diyemiyoruz. Yine de önce rimelden başlayalım. Maskaraların her biri ayrı bir dünya. İlk defa bir makyaj çantası oluşturacaksanız aldığınız maskaranın hayal kırıklığı olmasını hiç istemezsiniz. Biz de öyle. Bu yüzden hem uygun fiyatlı hem de sürdüğünüzde etkisini farkedebileceğiniz bir seçenek olsun istedik. Sizin için rimel önerimiz Essence I Love Extreme Crazy Volume Maskara.


maybelline color tattoo pink goldMaybelline New York Color Tattoo 24H Göz Farı 65 Pink Gold

Far konusunda kafanız çok fazla karışabilir. Eğer makyaj yapmaya yeni başlıyorsanız bundan sonrası için elinizden daha ne ürünler geçecek! Bu yüzden paletler ya da rengarenk farlar yerine uygulamada kolaylık sağlayacak bir ürün öneriyoruz size. Maybelline New York Color Tattoo 24H Göz Farı 65 Pink Gold her tene her kıyafete uygun bir renk. Uygulaması çok kolay. Hata payı ise çok düşük. Üstelik tüm bunların yanında gerçekten güzel bir göz makyajı sonucunu elde ediyorsunuz. 

Eğer bir Eye Liner satın almayı düşünüyorsanız “ Hangi Eye Liner Sana Göre “ başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. 

wet n wild bare it allWet n Wild MagaLAst Lip Color Ruj: Bare It All 

Belki sadece bir lip balm da çoğu günlerde kurtarıcınız olacaktır. Ancak çantamıza elbette bir ruj atacağız. Makyaja yeni başlayan biri için sürümü zor, ağırlık yapan bir seçenek belirlemek istemedik. Onun yerine duruşu doğal, kalıcılığı yeterli, rahat sürülen bir ruj önerimiz olacak. Kendi makyaj koleksiyonumuzda da severek kullandığımız bir ruj: Wet n Wild MagaLAst Lip Color Bare It All, şahane bir renk. Fiyatı ve performansı açsından en iyi seçeneklerden biri. 

Eklips markasından alacağınız bir pudra bir de allık fırçasıyla alışverişi tamamladık.

Yüzünüzü temizledikten sonra hafif bir nemlendirici uyguladıysanız makyaj çantanıza yönelebilirsiniz!


İrem Erzü